Okresní soutěž Tábor 2019

dne 8.6.2018 jsme se zúčastnili okresního kola soutěže v požárním sportu. Náš okresek jsme reprezentovali tentokrát v Táboře na Stadionu Míru. Soutěž začínala již od 7:30.
Z našeho sboru se nám sice nepodařilo dát dohromady celé soutěžní družstvo, nicméně nakonec nám pomohli dva kamarádi z SDH Borkovice.

V první disciplíně běh na 100m s překážkami se nám první pokusy příliš nezdařily, druhé pokusy již však vypadaly mnohem lépe. Nakonec i přes nezdary jsme byli na 4. místě.

V běhu na 4x100m startoval nejdříve tým B - bohužel se během pokusu rozpojily hadice od rozdělovače a pokus byl neplatný. Na řadu šel tým A a měl před sebou nelehkou situaci, protože musel bodovat. A to se také povedlo. Kluci běželi jak s větrem o závod a v této disciplíně získali nádherné 3. místo (k druhému místu chybělo méně něž sekunda).

Poslední disciplínou byl požární útok. Tato disciplína se běží pro všechna soutěžní družstva s jednotným (nenastartovaným) strojem a proudnicemi. Voda z mašiny vyletěla v čase 14.00s, první výstřik v 28. sekundě a následovaly opravdu rychlé nástřiky 10l vody do terčů. Časomíra se zastavila v čase 34,s.

Celkově se nám podařilo obhájit skvělé 4. místo.